Mariakerk

Maria Kerk Ik heb begrepen dat een aantal inwoners zich verbaasd hebben over de naam Maria kerk. Tientallen kerken heten zo, evenals onze kerk in Westerwijtwerd. Omdat na de 80 jarige oorlog het katholieke geloof “even” uit de gratie was en onze kerk door protestanten werd gebruikt, is het logisch dat zij niet zo gecharmeerd waren van de naam Maria kerk omdat dat “te katholiek” klonk. Deze gevoeligheden bestaan al lang niet meer en bij de Gemeente Loppersum evenals bij de Stichting Oude Groninger Kerken, die eigenaar is van de kerk, is de kerk bekend onder zijn oorspronkelijke naam, de Maria Kerk in Westerwijtwerd. Er is de laatste maanden veel gebeurd aan en in de kerk en als het weer wat beter wordt, zal het kerkhof verder worden opgeruimd. Indien er belangstelling voor is kunnen we in het vroege voorjaar tijdens “Nederland doet” met zijn allen één en ander bekijken.